Naše mise

Naše podnikání jsme začali v roce 1995. Tak, jako mnoho dalších firem v porevoluční nadšené době, jsme začínali s jednou prodejnou na ulici Bayerova, takříkajíc „na koleni“. Sklad jsme měli v rodinném domku a o chod firmičky se starali rodinní příslušníci.  Lidé, v do té doby izolovaném Československu, znali jen pár druhů oříšků o sušeném ovoci ani nemluvě. Dostupné byly nanejvýš křížaly z domácích jablek a kandovaná kůra z pomerančů. My jsme přinesli zákazníkům novinky z této oblasti, o kterých  dosud neměli ani tušení. Obchodu se dařilo a tak jsme začali otvírat nové provozovny, účastnili jsme se vánočních trhů na Náměstí Svobody v Brně, začali dodávat zboží velkoobchodně a rozvážet po ČR i do zahraničí. Dnes jezdí naše chladící vozy se zbožím pravidelně do Rakouska, Maďarska a na Slovensko. 

Každé podnikání s sebou nese, ať chceme nebo ne, zásah do životního prostředí. Snažíme se tyto negativní vlivy eliminovat. Třídíme poctivě odpad, který naše firma vyprodukuje a také rozvážíme zboží po městě Brně i elektromobilem.

Našim přáním je, aby město Brno vzkvétalo a rádi bychom k tomu alespoň malým dílem přispěli. V projektu čichové mapy Brna, aneb Brno voní/Brno smrdí, se naše prodejna oříšků v podchodu umístila na prvním místě. Naštěstí v sekci nejvíce voňavých míst. http://www.brnosmrdi.cz/

S prodejnou na ulici Česká jsme se zúčastnili v roce 2019 festivalu Brno Design Days https://brnodesigndays.cz/ pod záštitou http://retailoko.cz/, v jehož rámci probíhala soutěžní přehlídka designů výloh pod názvem Výlohy jak Brno. Naše spolupráce s výtvarnicí Lenkou Křikavovou nám vynesla druhé místo jak v hlasování odborné poroty, tak v hlasování veřejnosti.

Také v prodejně na ulici Kobližná pořádáme výstavy, které každé dva měsíce obměňujeme. Tato prodejna je také dávána za vzor v Manuálu dobré praxe reklamy a označení provozoven https://manual.brno-stred.cz/. I Odbor památkové péče Magistrátu města Brna si fotil prodejnu na Kobližné, aby na přednáškách ukázal, jak má vypadat výloha. 

 

Třídíme odpad

 

 

Velkoobchodním partnerům naše vozy rozváží zboží na Slovensko, do Maďarska, Rakouska a po celé ČR.

 

Místo naftovou dodávkou, teď jezdíme po centru Brna elektromobilem

 

Zboží rozvážíme chladícími vozy

Aby byla vždy, i za teplého počasí, zachována kvalita produktu

 

 

 

Provozovny se snažíme neustále zkrášlovat, což je malý střípek k vytváření Genius loci města Brna.